چرا چربی شکم از بین نمی رود؟

چرا چربی شکم از بین نمی رود؟

در واقع وجود مقداری چربی شکم برایتان خوب است، این چربی معده، روده و دیگر اندام های ظریف را محافظت می کند.


 اما چربی بیش از حد نمی تواند سلامتی را به همراه داشته باشد. سلول های چربی در عمق شکم ( چربی احشایی ) هورمون های وابسته به چربی و مواد شیمیایی مشکل ساز تولید می کنند که به رگ های خونی و ارگان ها می روند و در آنجا باعث التهاب می شوند که منجر به بیماری های قلبی و دیابت می شود.
خبر خوب می خواهید؟ هر نیم کیلویی که کم می کنید می تواند کمک کند قطر شکمتان کم شود. وقتی زنان شروع به کاهش وزن می کنند معمولا30 درصد از وزن کم شده مربوط به منطقه شکم و پهلو است. هر انتخابی که در روز انجام می دهید می تواند روی توانایی سوزاندن چربی های این منطقه کمکتان کند. در ادامه چند روش را به شما می آموزیم.

اسید چرب های غیر اشباع مصرف کنید!

برای کاهش چربی شکمی، بهتر است چربی مصرف کنید مخصوصا اسید چرب های غیر اشباع. در یک تحقیق محققان از خانمهایی که مورد آزمایش بودند خواستن برنامه غذایی را انجام دهند که 1600 کالری داشت و سرشار از اسید چرب های غیر اشباع بود، نتیجه این شد که آنها یک سوم چربی شکمی خود را در طول یک ماه از دست دادند. اسید چرب های غیر اشباع سیر کننده هستند به همین دلیل باعث می شوند کمتر غذاهای بی ارزش استفاده کنید.

شکر را حذف کنید!
خوردن شکر، به‌خصوص شکر تصفیه‌شده که در مواد غذایی شیرین و نوشیدنی‌ها وجود دارد، یکی از عوامل مؤثر در انباشته شدن چربی است. گلوکز و فروکز موجود در شکر کربوهیدرات‌های ساده‌ای هستند که به که سرعت جذب خون شده و برای آزاد کردن انرژی متابولیزه می‌شوند. زمانی که بیش‌ازاندازه مصرف شود، به گلیکوژن تبدیل‌شده و در بافت چربی ذخیره می‌شوند. 


مواد معدنی معجزه گر مانند منیزیم مصرف کنید

منیزیم بیش از 300 تابع در بدن را تنظیم می کند. شگفت زده نشوید، تحقیقات حتی نشان داده افرادی که مقدار زیادی از این ماده معدنی را مصرف می کنند قند خون پایین و سطح انسولین متعادلی دارند.


مصرف نوشابه گازدار را کم کنید!

در یک تحقیق که روی چاقی انجام شد محققان دریافتند مصرف کنندگان نوشابه های رژیمی درصد بالاتری از چربی شکمی دارند. محققان بر این عقیده هستند که مصرف کنندگان این نوشیدنی ها فکر میکنند تا حدود زیادی در مصرف کالری صرف جویی کردند پس آزادانه پرخوری می کنند.


دور برگر خط بکشید!

محققان سوئدی برای هفت هفته به یک گروه از افراد بالغ 750 کالری اضافی در طول روز دادند که اساس آن بر چربی اشباع بود، و به گروه دیگر به همان اندازه کالری اما بر پایه ی اسید چرب های دارای حلقه های اشباع نشده دادند. در پایان گروهی که چربی های اشباع مصرف می کردند دو برابر بیشتر چربی های احشایی ذخیره کرده بودند.


مصرف فیبر را افزایش دهید!
مصرف بیشتر فیبر در رژیم غذایی به‌ویژه فیبر محلول موجود در جو، دانه چیا، حبوبات، سبزیجات و میوه‌ها می‌تواند سبب کاهش تجمع چربی در ناحیه شکم شود. فیبر در ترکیب با آب متورم می‌شود و حجم شکم شما را گرفته و حس سیری می‌کنید. همچنین با ترکیب شدن با قند و دیگر کربوهیدرات‌ها، باعث کاهش و تأخیر در جذب آن‌ها به جریان خون می‌شود. 


به بشقاب خود رنگ اضافه کنید!

میوه و سبزیجات خوش رنگ سرشار از ویتامین C هستند، که باعث کاهش کورتیزول می شود. تحقیقات اخیر نشان داده افرادی که مواد مغذی را بیشتر به رنگ های قرمز، نارنجی و زرد میل می کنند میان تنه ای لاغرتر دارند.


تعریق هنگام ورزش را افزایش دهید!

تحقیقات نشان داده انجام ورزش های سریع با شدت بالا و کمترین استراحت بین انجام تمرینات باعث بالا رفتن قابلیت آب شدن شکم می شود. به نظر می رسد اینگونه ورزش ها بهتر سطح انسولین، تری گلیسیرید و کورتیزول را کاهش می دهند، و همچنین در مدت زمان کوتاهی کالری بالایی میسوزانند.

خوب بخوابید!

زمانی که تأثیر کمبود خواب در چاقی را بدانید ، می‌فهمید که خواب خوب چقدر مهم است. خواب عملکرد غدد را تنظیم کرده و میان هورمون گرسنگی و هورمون سیری تعادل برقرار می‌کند. کمبود خواب اشتها و هورمون استرس را بالا می‌برد که همه باعث تجمع چربی در بدن می‌شوند. حتماً روزانه 7 تا 8 ساعت بخوابید. 

ارسال نظر