میان وعده سالم برای کارمندان

میان وعده سالم برای کارمندان

میان وعده ها با توجه به نوع انتخاب ما می تواند خوب و یا بد باشد. ما می توانیم گرسنه بمانیم و تا وعده  غذایی اصلی بعدی چیزی نخوریم و یا می توانیم میان وعده های پرانرژی را انتخاب کرده و خیلی سریع وزن مان را افزایش دهیم و شاید هم با انتخاب یک میان وعده ی مناسب و سالم از گرسنه ماندن فرار کرده و بدون نگرانی از افزایش وزن، از خوردن لذت ببریم!


8 ساعت یا بیشتر کار کردن در روز میتواند خوردن غذای سالم را سخت کند و آنطور که برنامه ریزی کردید نتوانید پیش بروید. تحقیقات نشان داده هر چهار ساعت خوردن متابولیزم بدن را شارژ و سطح انرژی را بالا میبرد.

بهتر است به دقت به میان وعده خود اهمیت داده و با محاسبه واحدهای گروه های غذایی، میان وعده ای شامل کمی پروتئین با چربی کم و فیبر فراوان را انتخاب کنیم. نکته ی تستی آن، میوه و سبزی فراوان، غلات کامل و شکر کمتر است!


کراکر سبوس دار به همراه کره بادام زمینی

برای کنترل گرسنگی میتوانید 10 عدد کراکر سبوس دار به همراه کره ی بادام زمینی میل کنید. این میان وعده ی مغذی تنها 193 کالری دارد و به بدن 2 گرم فیبر میرساند. ترکیب کربوهیدرات های پیچیده و پروتئین باعث میشود قند خون پایدار بماند و برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید.


میوه 

مصرف میوه های متنوع به عنوان میان وعده علاوه بر انواع مواد مغذی مختلف و فیبری که به بدن میرساند میان وعده متنوعی نیز هست. یک واحد میوه معمولا معادل 70 کالری است پس در کنار میوه یک لیوان شیر نیز میل کنید ( شیر حدود 90 تا 110 کالری دارد ) تا با تقویت پروتئین بدن کلسیم و ویتامین D نیز گرفته باشید. ترکیب پروتئین و فیبر باعث میشود احساس سیری طولانی تری داشته باشد و همینطور از بی اختیار خوردن جلوگیری میکند.


پاپ کورن

یک پاپ کورن معمولی را میتوانید با اضافه کردن دو قاشق غذا خوری پنیر پارمسان خورد شده جهش دهید. پاپ کورن به همراه پارمسان عطر و طعمی بسیار عالی پیدا میکند و نتیجه ی این ترکیب یک میان وعده ی 150 کالری است. 3 و ½ فنجان پاپ کرن کم چرب به همراه پنیر لازم دارید تا این میان وعده را آماده کنید. اگر در اداره برای نگهداری غذا یخچال ندارید به همان پاپ کورن بسنده کنید با حذف پنیر میان وعده ی شما تبدیل به 100 کالری میشود. این میان وعده ی نمکی به عنوان یک وعده غلات سبوس دار حساب میشود و در طول روز به بدن انرژی میدهد.


آجیل 

آجیل ها دارای چربی های مفید برای قلب هستند اما کالری بالایی دارند (تقریبا هر اونس 170 کالری) پس سعی کنید درست اندازه گیری کنید ( مثلا هر اونس 24 عدد بادام میشود ). میتوانید این میان وعده را به سادگی به اداره ببرید، در کشو یا در جیب خود بگذارید و زمانی که باید میان وعده را استفاده کنید آرام آرام میل کنید. بادام و دیگر آجیل ها سرشار از ویتامین E، کلسیم، منیزیم، و پتاسیم هستند همچنین دارای پروتئین و فیبر نیز هستند.


سبزیجات

سبزیجاتی مانند هویج، کرفس، و گوجه فرنگی های انگوری میان وعده مناسبی هستند. سبزیجات خام به خاطر داشتن آب و فیبر باعث میشود احساس سیری کنید. اگر خوردن سبزیجات برایتان چندان جذاب نیست میتوانید با استفاده از دو قاشق سس سالاد کم چرب ( 80 کالری ) این میان وعده را برای خود خوشمزه تر کنید.


توت فرنگی و شکلات

اصلا لازم نیست میل به شکلات و توت فرنگی خود را سرکوب کنید. میتوانید توت فرنگی و مقدرای شکلات را روی یک تکه نان سبوس دار خشک بمالید و از طعم آن لذت ببرید.


خیار و پنیر فتا

خیار یکی از مواردی است که میتوانید آزادانه استفاده کنید چون بسیار کم کالری است. اگر میخواهید یک میان وعده ی پروتئینی و سالم داشته باشید یک خیار را تکه تکه کنید و روی قطعات آن پنیر خامه ای، ماست چکیده کم چرب، یا پنیر فتا بمالید و میل کنید.


تخم مرغ و سس گوجه

برای خود تخم مرغ آب پز کنید حتی میتوانید چندین تخم مرغ آب پز کنید که در طول هفته همیشه داشته باشید. تخم مرغ را به دو نیم تقسیم کنید و روی آن مقداری سس گوجه بریزید و از یک میان وعده ی 80 کالری لذت ببرید.


ارسال نظر